17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri Cacabey Meydanında Gerçekleşti

Güncel 17 Ağustos 2018 15:34
Videoyu Aç 17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri Cacabey Meydanında Gerçekleşti
A
a

17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri kapsamında Kırşehir İl AFAD Müdürlüğünce Cacabey Meydanında, AFAD Arama Kurtarma Araç Gereçleri ve Deprem Afetleri ile ilgili resimlerin olduğu AFAD Resim Sergisi açıldı.

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü 17 Ağustos Marmara Depremi Anma Faaliyetleri kapsamında yapmış olduğu açıklamalarda şunları söylediler:AFAD Sergisinde; Arama Kurtarma Malzemeleri, KBRN Malzemeleri, Dağcılık Malzemeleri ile Yeni Nesil Arama Kurtarma Aracımızın tanıtımı yapıldı. Halkımızın katılımının yoğun olduğu AFAD Malzeme ve Resim Sergimizde, Müdürlüğümüz tarafından açılan stantlarımızda, vatandaşlarımıza afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici broşürleri dağıtıldı.

17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümü münasebetiyle, Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü'nce Kırşehir'de devam eden etkinliklerle; afet ve acil durumlara karşı hazırlıklı bir toplum oluşturarak, etrafındaki tehlike ve risklerin farkında olan ve bunun sonucunda gerekli tedbirleri almış bireyler oluşturmak Kırşehir İl AFAD Müdürlüğünün ana hedeflerindendir. Bu bilinçle hareket ederek, afetler ve acil durumlar öncesinde alacağımız önlemlerle göreceğimiz zararı en aza indirebileceğimizi unutmamalıyız.

Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü olarak afet öncesi, sırası ve sonrası hazırlıklarımıza yönelik çalışmalarımızın yanı sıra, Kırşehir halkının afetlere özellikle de depreme karşı hazırlıklı bir yaşam oluşturabilmesi için, AFAD başkanlığımızca başlatılan Afete Hazır Türkiye, Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul, Afete Hazır İşyeri, Afete Hazır Gençler Projeleri ve Gönüllü Ol, Sorumluluk Al, Harekete Geç! Sloganıyla başlatılan “O Kahraman Benim” projesi ile de eğitimlerimize, ilimiz genelinde devam ediyoruz .Bu vesile ile İl AFAD Müdürlüğü olarak, 17 Ağustos Marmara depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz diyerek sözlerini sonlandırdılar.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri