120 Damızlık Koç Sahiplerini Buldu

Güncel 23 Aralık 2017 16:24
Videoyu Aç 120 Damızlık Koç Sahiplerini Buldu
A
a
Kırşehir Ticaret Borsasında gerçekleşen Damızlık Koç dağıtım töreninde Gıda Tarım ve Hayvancılık BakanlığıMüsteşarı Mehmet Hadi Tunç, Vali Necati Şentürk, Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Gıda Koruma Kontrol Genel Müdürü Muharrem Selçuk, İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Veli Yılmaz, Ticaret Borsa Başkanı Neşet Yavuz, Damızlık Koç Tek’e Birliği Başkanı Erdoğan Doğan ile birlikte 120 Damızlık Koç sahiplerine teslim edildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç, bir açıklama yaparak, Kırşehir’in besicilik konusunda Anadolu’nun ve Türkiye’nin yükselen yıldızı konumunda olduğunu ve bu durumun Bakanlık Nezdinde çok kıymetli olduğunu dile getirdi. Hayvancılık ve Tarım alanında desteklerin devam ettiğini ve yeni çalışmaların olduğunu dile getiren Tunç, Kırşehir’in bu alandaki gelişmelerde katkısı ve emeği olanlara teşekkür etti. Yakın zamanda saha çalışmalarının başlayacağını ve çiftçilerimizin, besicilerimizin tek tek gezilerek sorunların, taleplerin Bakanlığa iletilerek, çözümün direk Bakanlık tarafından bulunması sağlanacak” dedi.
Kırşehir Mikail Arslan ise Kırşehir’de çiftçinin de besicinin de eğitimli olduğunu, bu sebepten üretimin bilinçli olduğunu, Kırşehir’in Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında pilot il olması gerektiğini, bürokrasinin bu konuda Kırşehir’in önünü kapatmak yerine açması gerektiğini, eğer Hayvancılık ve Tarım alanında Kırşehir’in yükselmesini istiyorsak kısa sürede Kırşehir’in kesimhanelere kavuşması gerektiğini, Şeker fabrikası ve Malya Tarım işletmelerinin özelleşmesi gerektiğini bu sayede verimin artacağını dile getirdi.  Çiftçinin ve Besicinin sorunlarını anlamak için Ankara’da değil direk sahada Kırşehir’de bu ısın yapılması gerektiğini bu sayede ısın ezbere değil de çalışarak sonuçlandırılacağını aktardı. Karmaşık bürokrasinin Mera arazileri konusunda sorunlar çıkardığını dile getiren Arslan bunun çözümü için Tunç’tan yardım istedi. Dağıtılan Koçların hayırlı ve bol kazançlı olmasını temenni eden Arslan konuşmasını tamamladı.
 
1000
icon
tyureorzeutrgxut 23 Aralık 2017 22:54

sgf

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri