10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten duygularımla kutlarım

Güncel 8 Ocak 2018 13:19
Videoyu Aç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten duygularımla kutlarım
A
a

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu’nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı Yayımladı

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu yayınladığı mesajında şu bilgilere yer verdi: “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyon içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeyen, zamana karşı stres altında işlerini icra eden, düzenli mesai olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret içerisinde olan ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getiren tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en içten duygularımla kutlarım.
Bizler Anadolu’nun rengini, kokusunu, tadını sayfalarımıza, ekranlarımıza oradan da gönüllere aktaran, ülkemiz ve şehrimiz ile ilgili iyiliklerin yanında olup, kötülüklerin karşısında olan basın mensupları olarak, çözüm bekleyen sorunlarımız var. Bir aşk mesleği olan gazeteciliğinin zorluklarıyla birlikte ekonomik ve sosyal imkânlara biran önce kavuşmasını bekliyoruz.
2017 Yılı içinde Bakanlar Kurulu Resmi ilan Fiyat tarifesini onaylayıp yayınlamamıştır.2018’ de bu konunun acilen çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz. İnternet yasasının biran önce çıkarılması ve bu konudaki belirsizliğin kaldırılmasını bekliyoruz. Hazine, Kosgeb, İşkur ve Kalkınma Ajansı’nın Anadolu’da yayın yapan Gazete, Televizyon ve Radyolara destek paketi hazırlamalarını bekliyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri