“Yazarımız Şahin’den Kara Cuma’ya Kınama…”

Güncel 27 Kasım 2017 14:56
Videoyu Aç “Yazarımız Şahin’den Kara Cuma’ya Kınama…”
A
a

Aşıkpaşa Gazetesi Köşe Yazarı Muhammed Mazhar Şahin, Amerika’da başlayan ve çığ gibi büyüyerek şehrimize kadar gelen “blackfriday” kampanyası ile ilgili bir kınama mesajı yayımladı ve şöyle dedi.

“Değerli Kırşehir halkı ve kıymetli okurlarım;
Amerika’da başlayan ve buralara gelen bu Kara Cuma kampanyasına ülkemizde ve hatta şehrimizde destek verilmesi oldukça üzücü bir olaydır. Bu kampanyanın yıllar önce başlamış olmasına karşın günümüzde artarak devam eden bir İslamofobi bulunmakta. Her yerde barış dini olan İslam’a saldırılmakta. Cuma günü İslam’ın değeridir ve hiçbir gücün karartamayacağı kadar da aydınlık bir gündür. 1961 yılında kampanya bu amaçla başlamamış olsa da günümüzde maalesef İslam’ı karalayan ve biz Müslümanları derinden üzen bir durum haline gelmiştir. Bu şirketler neden “blacksunday” veya “blacksaturday” olarak kampanya yapmamakta ve “blackfriday” ismini gözümüzün içine sokmakta? Bunlar bir çeşit psikolojik üstünlük kurma çabasıdır. Müslümanlar olarak bu konuyu böyle basite indirgersek, tepkisiz kalırsak bunu kabullenmiş gibi görünürüz. Hal böyle olunca filmlerde peygamberimize ve dinimizin değerlerine saldırmalarına da bir nevi zemin hazırlamış oluruz. Değerlerimizin ayaklar altına alınmasına müsaade etmeyelim kardeşlerim. Yoksa vakti gelir sahip çıkacağımız bir dinimiz kalmaz. Şunu tekrar belirtiyorum ki, hiçbir güç Cuma gününün aydınlığını karartmaya yetmeyecektir. Bu kampanyaya katılan tüm market zincirlerini de şiddetle kınıyorum. Selam saygı ve hürmetlerimle.”
 
1000
icon
İslam mazharoğlu 27 Kasım 2017 19:11

Tebrikler...Müslüman Türk milletinin duruşu bu olmalı...

0 2 Cevap Yaz
Ankaralı 27 Kasım 2017 18:56

Kesinlikle yerinde bir açıklama. Kardeşimizin durduğu yer doğrudur.

0 2 Cevap Yaz
Urfa nın tezenesi 27 Kasım 2017 17:02

Memleketimin gazetesinde kültür değerlerimizi koruyucu refleksleri görmekten mutluluk duydum. Bilinçsiz taklitlere ihtiyacımız yok.

0 2 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri