"Türkiye Afrin'de meşru müdafa hakkını kullanıyor"

Güncel 2 Şubat 2018 10:03
Videoyu Aç "Türkiye Afrin'de meşru müdafa hakkını kullanıyor"
A
a

Kırşehir Baro Başkanlığı, Türkiye tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde başlatılan askeri harekatı desteklediğini açıkladı.

Türkiye'nin meşru müdahalesinin yanında TSK'lerinin yanında olduklarını belirten Baro Başkanı Mehtap Karaburçak Tuzcu, bölgede yuvalanan terör örgütlerinin Türkiye'nin varlığına tehdit oluşturduğunu söyledi.
Tuzcu açıklamasında, "Türkiye tarafından Suriye’nin Afrin bölgesindeki terör faaliyetlerini sonlandırmak amacıyla askeri harekat başlatılmıştır. Bölge, hemen sınırımızdaki bir alandır. Ve oradan atılan roketlerle sınır bölgesindeki şehirlerimizde yaşayan vatandaşlarımız şehit edilmekte, yaralanmaktadır. Bölgenin stratejik konumu göz önüne getirildiğinde orada yuvalanan terör odaklarının Türkiye’nin ulusal güvenliğine ve hatta varlığına ciddi bir tehdit oluşturduğu ortadadır. 
Bu nedenlerle, ülke topraklarının güvenliği ve terörizmle mücadele için bu harekatın yapılması gerektiği açıktır. Türkiye, haklı olarak yakın ve ciddi tehlikeyi bertaraf etmek amacıyla o bölgeye müdahale etmek zorunda kalmıştır. Yani hukukun ve uluslar arası hukukun genel ilkesi uyarınca meşru müdafaa hakkını kullanmıştır. Kırşehir Barosu olarak, Türkiye’nin bu haklı ve meşru müdahalesinin yanında ve sonuna kadar askerimizin arkasında olduğumuzu bildirmek isteriz" ifadelerine yer verdi.(İHA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri