“Okur gezer çocuklar” projesine Dost Sahaf’tan Destek!

Güncel 15 Kasım 2017 11:04
Videoyu Aç “Okur gezer çocuklar” projesine Dost Sahaf’tan Destek!
A
a

Ahi Evran Üniversitesi PDR öğrencilerinin “Okur gezer çocuklar” projesi kapsamında Kırşehir’in Kurancılı Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okulu kütüphanesine, Dost Sahaf Kitabevi Sahibi Abdülbari Karabeyeserkitaplarıyla destek oldu.

Ahi Evran Üniversitesi PDR öğrencilerinden Neslihan Altınkoz, Meliş Öz, Fatma Salkın, Merve Çiftçi, Güllü Tekin ve Tülhan Yakut Kırşehir’in Kurancılı Kasabası Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna kütüphane oluşturmak ve öğrencilere destek olmak istiyor. Bu kapsamda kitapçılar, yayınevleri, kütüphaneleri ziyaret edip kitap desteği istiyorlar. Bu kapsamda Kırşehirîn sevilen kitapçısı Dost Sahaf Kitabevi’de kütüphaneye destek olarak kitap çağrısına sessiz kalmadı.
“Okulun kütüphanesi eksik”
PDR öğrencilerinden Neslihan Altınkoz ise şu ifadelere yer verdi: “Okur gezer çocuklar projemiz var. Bu projeyle Kırşehir’in Kurancılı Kasabasına Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna kütüphane oluşturmak istiyoruz.Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okulu güzel bir okul içerisinde çalışma salonlarının olduğu ve çok amaçlı salonları mevcut durumda. Sadece kütüphaneleri eksik. Bizde Dost Sahaf Kitabevine kitap temin etmek için geldik. Kitapçıları, yayınevlerini ziyaret edip Kurancılı köyünde bulunan Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna destek çıkmaları için ricada bulunuyoruz. Kütüphaneciler Derneğine kitap desteğinde bulunmaları için mesaj atıyoruz, hocalarımızdan kitaplar temin ediyoruz. Bundan dolayı Dost Sahaf Kitabevine de Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna kitap desteğinde bulunması için geldik. Kırşehir’de en çok kitap desteği sunan kitapçımız Dost Sahaf Kitabevi Sahibi Abdülbari Karabeyeser’e de Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri için teşekkür ederiz.
“Kitaplar ilköğretim düzeyinde olmalıdır”
İlköğretim düzeyinde yani 7-14 yaş arası kitapları Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna göndermeye çalışıyoruz. Şuana kadar bazı yayınevleri gönderecek iletişime geçtik lakin ne kadar toplayabilirsek okulumuz için daha güzel olacağına inanıyoruz.10 Aralık’a kadar kitaplarımızı temin edip projemizi tamamlamak istiyoruz. Çünkü 25 Aralık’ta ders dönemimiz bitiyor ders dönemimiz bitmeden tamamlayalım istiyoruz. Bittikten sonra ise Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okuluna gidip düzenlememizi yapacağız. PDR öğrencilerinin topluma hizmet dersi kapsamında yapıyoruz.
Kırşehir’in Kurancılı Şehit Ayhan Keleş İlköğretim Okulu kütüphanesine, destek olmak isteyen hayırseverlere  Aşıkpaşa Gazetesi aracılığıylada seslenmek istiyorum. Bize 05061540785 numaradan ulaşabilirler. Aynı zamanda okurgezecocuklarprojesi@gmail.com ve twitter ve instagram hesabımızda okurgezercocuklarburdan bize ulaşabilirler” dedi.
(HABER: SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri