"Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi" Eğitici Eğitimi Başvurusu Çalışmaları Başladı

Eğitim 16 Ocak 2018 16:08
Videoyu Aç "Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi" Eğitici Eğitimi Başvurusu Çalışmaları Başladı
A
a

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre “Öğretmenlerimizle 2023 Projesi” Eğitici başvurusunun çalışmalarının başlandığı bildirildi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre şu ifadelere yer verildi: “ Öğretmenlerimizin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirmesini sağlamak, sürekli öğrenen, bilgisini tazeleyen, becerilerini geliştiren rol model olmalarını desteklemek, zaman yönetimi, problem çözme ve sınıf yönetimi becerilerinin gelişmesini sağlamak amacıyla "Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi"nin çalışmalarına başlandı.
           Proje kapsamında Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen ve Teknoloji, İlköğretim Matematik, Matematik, Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İmam Hatip Meslek Lisesi Dersleri, Sınıf, Sosyal Bilgiler, Tarih, Coğrafya, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Felsefe, Müzik, Okul Öncesi, Teknoloji ve Tasarım alanlarından öğretmenler belirlenecektir. Belirlenen öğretmenlere, öğrenci merkezli eğitim, etkili öğretim yöntem ve teknikleri, aktif öğrenme anlayışı, kişisel ve mesleki gelişim konularını kapsayan program dahilinde eğitici eğitimleri yapılacaktır. Eğitici eğitimlerine katılan öğretmenlerimiz hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracaklardır.
             Bu kapsamda, ilimizde eğitici olarak görev almak isteyen öğretmenlerimiz;

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri