“Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in yeniden diriliş sembolü oldu”

Güncel 28 Ekim 2017 15:06
Videoyu Aç “Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in yeniden diriliş sembolü oldu”
A
a
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın:
Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in yeniden diriliş sembolü oldu”
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir kutlama mesaj yayınladı.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 94.yıl dönümünü tüm Türkiye’de olduğu gibi Boztepe büyük bir coşku ile kutlanacağını belirten Belediye Başkanı Ramazan Aydın, mesajına şöyle devam etti:
“Yok, olmaya mahkum bırakılan milletimizin Atatürk’ün önderliğinde kenetlenmesiyle başlatılan Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması, eşine ender rastlanan bir başarı olarak tarih sayfalarında yerini almıştır. Kurtuluş Savaşı Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet’in ise yeniden diriliş sembolü olmuştur.
Şanlı bayrağımızın göklerde coşkuyla dalgalanmaya başlaması, Türk Milleti’nin her ne koşulda olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğinin en güzel göstergesi olmuştur. 29 Ekim’i Türk Ulusu’na bayram olarak kutlatan, üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapan Ulu Önder Atatürk’ün ‘Benim en büyük eserim’ dediği ve yüce Türk Milleti’nin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en güzel zirve olan Cumhuriyet‘i korumak bizim birinci görevimiz olmalıdır.
Bizler gelecek nesillerimize çağdaş bir Türkiye bırakmanın tek yolunun Cumhuriyet olduğunun bilinciyle, el ele kenetlenerek bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize ve Cumhuriyetin bize kazandırdığı değerlere sahip çıkmalı, bu konuda üzerimize düşen görevleri eksiksiz yerine getirmeliyiz. Gençlerimiz ise her safhası eşsiz kahramanlık örnekleriyle dolu olan Milli Mücadele yıllarını, vatan topraklarının emperyalist güçlerden nasıl temizlendiğini öğrenip idrak ederek geleceğe daha ümitle bakmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş Şehitlerimizi ve Gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri