"Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş!"

Güncel 14 Temmuz 2018 11:43
Videoyu Aç "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş!"
A
a

Kırşehir Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" başlıklı Kurban Bağışı Kampanyası'na ilişkin sosyal medya hesabı aracılığıyla Kırşehir halkını bilgilendirdi.

         Kırşehir Müftülüğü tarafından yapılan paylaşımda, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nın, vatandaşın keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1993'den beri vekaletle kurban kesim programını gerçekleştirildiğine dikkat çekilerek, "Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, 'www.diyanet vakfi.org.tr' ve 'bagis.diyanet vakfi.org.tr' adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlarımız ayrıca '0312 416 90 00' numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir" ifadelerine yer verdi.
         Kurban Bağışı Kampanyası'na ilişkin daha detaylı bilgilere Kırşehir Müftülüğü'nden de ulaşılabilecek. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 90 bini aşkın camide okunan salalarla Diyanet İşleri Başkanlığı büyük bir rol üstlenmişti. Diyanet, 15 Temmuz’un 2. Yıldönümünde o gece yaşananları hafızalarda diri tutmak için bir site kurdu.  Sitede o geceyi özetleyen videolara yer veren Diyanet, FETÖ elebaşının sapkın söylemlerinin incelendiği raporu açıkladı.  Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Dini İstismar Hareketi FETÖ/PDY' Raporu’nun da yayımlandığı sitede 15 Temmuz hain darbe girişimine dünyadan gelen tepkilere de yer verildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri