“Konu Ahilikse, Ahi Evran Külliyesindeki her bir taşın altına elimizi koyarız!”

Güncel 18 Haziran 2018 14:03
Videoyu Aç  “Konu Ahilikse, Ahi Evran Külliyesindeki her bir taşın altına elimizi koyarız!”
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan ilimizde yapımı devam eden Ahi Evran Külliyesi için imzalan Destek Protokolü imza töreninden sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi;  

 

       Geleneklerimize sahip çıkmak ve geleceğimize taşımak için el birliği ile büyük bir eseri yapıyoruz. Projemize devam edebilmek için bugün yaptığımız protokol son derece önemli. Ahilik; kadim medeniyetimizin en önemli taşlarından da bir tanesidir. Tabi ki bu eserler kolay olmuyor. Devletimizin büyük katkısı, üç tane STK’nın birleşimiyle bu eseri ortaya koyuyoruz. TOBB’un, TESKOM’un, TESK’in çok büyük katkıları var. TOBB’un bugüne kadar 17 milyon, TESKOM’un 9 milyon,  TESK’in 6 milyon lira olmak üzere toplam 32 milyonluk bir katkıdan bahsediyorum.    

  

       Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci Beyin katılımlarıyla imzalanan 16 Milyon 500 bin liralık destek protokolü ile de inanıyorum ki, Külliyemizin etapları hızlı bir şekilde bitirilecek. Ahi Evran’ın felsefeni gelecek nesillere aktarabilmek, anlatabilmek bu değerlerle tekrar toplumun bezenebilmesini sağlayabilmek için Külliyemizin inşası son derece önemli. Tabi bunun yanında Ahi Evran Vakfı kanununun çıkması da çok önemli. Böylece sorumluluk tamamen Vakfa geçecek. İnşallah mecliste bu kanunun takipçisi olacağız.  

 

      Konu Ahilikse, Ahi Evran Külliyesindeki her bir taşın altına elimizi koyarız. Destek veren sivil toplum kuruluşlarımızdan dikleri için TOBB, TESK ve TESKOM’a değerli başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Sayın Bakanımıza yine bu protokolün yapılmasında Ahi Evran Külliyesinin projesinin bilinmesine verdiği ciddi katkıdan dolayı tüm Kırşehirliler adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. . Özellikle de en baştan beri hiçbir desteğini esirgemeyen ve bu projeyi maddi manevi olarak sahiplenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da büyük bir teşekkür ediyorum.” 

1000
icon
Hakan 18 Haziran 2018 18:23

Seni destekliyor ve seviyoruz Vekilin.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri