'Kod Adı 2023' projesi Güz Dönemi başvuruları başladı

Güncel 11 Eylül 2017 14:52
Videoyu Aç 'Kod Adı 2023' projesi Güz Dönemi başvuruları başladı
A
a

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde başlatılan 'Kod Adı 2023' projesi güz dönemi başvuruları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2023 yılı hedefleri doğrultusunda 81 ildeki gençlik merkezlerinde, 'Kod Adı 2023' projesi uygulamaya konulacak.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığınca geleceğin bilişim uzmanlarını yetiştirmek amacıyla başlatılan 'Kod Adı 2023' proje güz dönemi başvuruları Kırşehir Gençlik Merkezi bünyesinde devam ediyor.
 
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü' nden (GHSİM) konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre proje kapsamında gençlere algoritma, programlama, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik alanında eğitimler verilecek.
Projede milli yazılımlar, erken yaşta kodlama eğitimi, dijital bilgi güvenliği, siber saldırılar, etkili sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama üzerine seminer programları da gerçekleştirilecek. 
Ayrıca TÜBİTAK ve BİLSEM kurumlarına referans mektubu yazılarak bu öğrenciler tavsiye edilecek. 'Kod Adı 2023' projesi ilk etapta 81 gençlik merkezinde başlatılacak. Projenin zaman içerisinde yaygınlaştırılarak tüm gençlik merkezlerinde uygulanması planlanıyor. Her dönemde yaklaşık 2 bin öğrenciye eğitim verilmesinin hedeflendiği projede, yılda ortalama 20 bin öğrenciye ulaşılması amaçlanıyor.
 
"Hedeflerimize daha güçlü yürüyeceğiz"
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, konuyla ilgili açıklamasında, dünyada her alanda çok hızlı bir değişimin yaşandığına dikkati çekerek, gençlerin çağın gerisinde kalmaması için çalışmalar yaptıklarını belirtti.
 
Kılıç, gençlerin, uzman eğitmenler tarafından verilecek eğitimlere katılarak, yeteneklerini geliştirme ve ilgi alanlarının üzerine eğilme fırsatı bulacaklarını vurguladı.
 
Projeyle gençlerin bilgi birikimini ve farkındalığını artırarak, girişimcilik yönlerini güçlendirmeyi hedeflediklerinin altını çizen Kılıç, "Gençlerimize algoritma, web ve mobil uygulama geliştirme, elektronik ve robotik eğitimleri verilecek. Dünyada her alanda, özellikle de teknoloji ve bilişim alanında son derece hızlı bir değişim yaşanıyor. Gençlerimizi iyi eğitir, teknolojik anlamda donanımlı hale getirirsek, içlerindeki girişimci ve yaratıcı ruhu desteklersek, bu genç nüfus bizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşıyacaktır. Bu eğitimlerin ardından inanıyorum ki Türkiye'nin geleceğini aydınlatacak yenilikçi fikirler buradan çıkacak ve geleceğe yön verecek. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize hep beraber çok daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Proje hakkında detaylı bilgi için http://kodadi2023.gsb.gov.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Projeye başvurular ise http://kodadi2023.gsb.gov.tr/Basvuru/ adresinden online olarak yapılacak.
 Detaylı bilgi için Kırşehir Gençlik Merkezini ziyaret ederek 0386 213 50 35telefondan bilgi alınabilecek.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri