'Kırmızı Düdük' projesi Boztepe'de Uygulandı

Güncel 17 Ağustos 2018 14:56
Videoyu Aç 'Kırmızı Düdük' projesi Boztepe'de Uygulandı
A
a

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Kırmızı Düdük' projesi Boztepe İlçesinde uygulandı...

Kurban Bayramı'nda oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla 81 ilde 'Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük' projesi başlatıldı.
Boztepe Trafik Denetleme Şubesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturulması amacıyla bu projenin hayata geçirildiğini söyledi. Çocuklarımız da yolculuk yaparken, eğer araç sürücüsü olan anne-babası yada akrabası bir hata yapmaya kalktığında hemen düdüğü çıkaracak ve çalarak, 'Babacığım aşırı hızlı gidiyorsun' diyecek. Gönüllü bir trafik polisi gibi düşünelim. Çocuklarımızı da bu işin içine katmak için böyle bir proje uygulamaya konuldu" dedi.
Proje kapsamında Boztepe Emniyet Amirliği Trafik Tescil Denetleme ekipleri, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, Belediye Başkanı Ramazan Aydın,Boztepe Alay Komutanı ve Boztepe  Eminiyet Amirinin koordinesinde Boztepe girişinde denetim yaptı. Uygulama kapsamında içinde çocuklu ailelerin bulunduğu araçlar durduruldu. Ekipler tarafından araçlarda bulunan çocuklara proje hakkında bilgi verilip, kırmızı düdük, tişört ve şapka hediye edildi. Çocuklardan, içinde bulundukları otomobilin sürücüsünün kurallara uymaması halinde kırmızı düdüğü çalması istendi. Aileler bu projeden memnun kaldıklarını söyledi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri