“Kirlisu-Kaman-Kırşehir Yol Ayrımının İhalesi 3 Mart da Yapılacak”

Güncel 27 Şubat 2018 09:14
Videoyu Aç “Kirlisu-Kaman-Kırşehir Yol Ayrımının İhalesi 3 Mart da Yapılacak”
A
a

Kirlisu-Kaman-Kırşehir yol ayrımının ihalesi 3 Mart 2018 tarihinde yapılacak. Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Kirlisu-Kaman-Kırşehir Yol Ayrımının İhalesinin 3 Mart da yapılacağını sosyal medya üzerinden bildirdi. İhale ile ilgili bilgi veren Arslan şunları söyledi: “Bilindiği gibi; üç etapta devam eden Gölbaşı –Kaman Kırşehir yol ayırımı arası bitümlü sıcak karışım (sıcak asfalt) kaplama çalışmalarının üçüncü etabı 03.03.2018 tarihinde ihale edilecek.

Birinci Etapta; ihalesi daha önce yapılan Gölbaşı – Bala arası yolun Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt) kaplama yapım çalışmaları halen devam etmektedir.
İkinci Etapta; Bala – Karayolları 4. Bölge Hududu arası yolun ihalesi yapılmış olup, ihale surecinin sonuçlanmasının ardından yapım çalışmalarına başlanacak.
Üçüncü Etapta ise; Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 km uzunluğundaki 4. Bölge Hududu (kirlisu)– Kaman – (Kırşehir – Akpınar) ayırımı Devlet Yolunun Toprak İşleri, Sanat Yapıları Üstyapı (Bitümlü Sıcak Karışım (Sıcak Asfalt)) işinin ihalesi 03.03.2018 tarihinde yapılacak.
İlk iki Etabı daha önce ihale edilen yolun son aşaması olan üçüncü etabın projelendirilmesinde, yol güvenliği en üst seviyede tutulmuş olup bu kapsamda;
Karayolları 6. Bölge sorumluluğunda bulunan 43 km uzunluğundaki 4. Bölge Hududu (Kirlisu Mevkii) – Kaman – (Kırşehir – Akpınar) ayırımı Devlet Yolunun güzergâhının ilk 12 km’ lik kesiminde bölünmüş 2x2 ve 22 m genişliğe, devamında ise bölünmüş 2x2 ve 26 m genişliğe sahip platform yapılması hedeflendi.
Projelendirme çalışmaları sırasında, bölgenin tarım faaliyetleri açısından yoğun bir bölge olması sebebiyle 22 adet altgeçit ve 70 adet menfez tasarımı yapıldı.
Proje üzerinde altı noktada taşıtların dinlenme, mola ve diğer ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla park alanları tasarlandı. Park alanı ve yeri seçiminde araçların rahat durma manevralarını yapabileceği ve arazinin uygun olduğu yerlerde seçildi.
KörmenliMevkinde Köprülü Kavşak Olacak:
Proje güzergahı üzerindeki en önemli yerleşim geçişi olan Kaman şehir geçişidir. Bu kesimde, şehir geçişi başlangıcında mevcutta Kaman Giriş Kavşağı bulunmaktadır (Ankara istikametinden Kaman girişi (Körmenli)). Sıklıkla kaza noktası olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli (Katlı Kavşak) olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuştu.
Kaman Şehir Geçişi boyunca mevcutta bulunan tüm bağlantılar korunmuş, trafik güvenliğinin gerektirdiği sıklıkta kavşak tasarlanmıştır. Sırasıyla Değirmenözü ve Hamitköy geometrik kavşakları bu doğrultuda tasarlanan kavşaklar.
DarözüMevkine Köprülü Kavşak Yapılacak:
Kaman Şehir Geçişi bitiminde mevcutta Kamandan Kırşehir yönüne doğru Darıözü mevkiinde Çıkış Kavşağı bulunmaktadır. Geceleri görüş sıkıntısına neden olan bu kavşak, proje aşamasında farklı seviyeli (KatIı Kavşak) olarak projelendirilerek standartları yükseltilmiş, hem daha modern bir görüntüye hem de yüksek konfor ve güvenlik standartlarına kavuştu.
Aydınlar Köyü Yol Geçişi Güneye Doğru Köy Dışına Alınacak:
Aydınlar kesiminde ise köy içinden geçen yol kuzeye kaydırılmıştır. Kaman Kırşehir yol ayrımına da; yani Kaman-Aydınlar yolunun Kırıkkale-Kırşehir yol bağlantısına da farklı seviyeli kavşak (Katlı Kavşak) projelendirildi.
Kaman İlçe Merkezinden Mevcut Yolda Bsk. İle Kaplanacak:
Kaman İlçe Merkezi de Bitümlü Sıcak Karışım(Sıcak Asfalt) Kaplama olacak.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri