“İstiklal Marşımızın kabulünün 97.nci yıldönümünü kutlu olsun”

Güncel 12 Mart 2018 16:55
Videoyu Aç “İstiklal Marşımızın kabulünün 97.nci yıldönümünü kutlu olsun”
A
a

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkan Adayı Yasin Yavuz İstiklal Marşımızın TBMM' de kabulünün 97.nci yıldönümünü kutlayarak bir mesaj yayımladı.

Yavuz: “Bağımsızlığımızın sembollerinden İstiklal marşımız, milli mücadelenin heyecanını, ruhunu bizlere her dönem iliklerimize kadar hissettirmeyi başaran destansı bir şahlanışın, tek yürek olmuş bir milletin onur mücadelesinin mısralarla dile getirildiği muhteşem bir şaheserdir.

İstiklal Marşımız, her mısrasıyla şüheda fışkıran vatan toprakları için, en son ocak sönene kadar istiklalimize helal getirilemeyeceğini dünyaya haykırmaktadır.

İstikbalimize yönelik hayâsızca saldırılara karşı yurdumuzu alçaklara uğratmayan ecdadımızın mirasçısı olan bizler 15 Temmuz’da şehitlerimizin ve atalarımızın emaneti vatanımız söz konusu olduğunda istiklal mücadelesi ruhu ile hainlere ve düşmanlara fırsat vermeyeceğimizi bir kez daha tüm dünyaya ilan ettik.

Bize ve gençlerimize düşen görev, bu ruhu, bayrak ve vatan sevgisini daima diri tutarak yarınlara taşımaktır.

İstiklal Marşı'nın her bir dizesini iyi anlamamız temennisi ile vatanımıza aidiyetimizi, ortak duygu ve heyecanımızı gösteren, dile getiren İstiklal Marşımızın TBMM' de kabulünün 97.nci yıldönümünü kutluyor, Milli Mücadele'nin tüm kahramanlarını ve Milli Mücadele'yi destanlaştıran Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle minnetle anıyoruz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri