“İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97`inci yılını kutluyorum”

Güncel 12 Mart 2018 08:14
Videoyu Aç “İstiklal Marşı’mızın kabulünün 97`inci yılını kutluyorum”
A
a

Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, milletimizin İstiklal Marşı’ndan saçılan bağımsızlık, özgürlük ve hakkaniyet ışığı ile yolunu aydınlatmaya devam edeceğini bildiren Hüsnü Arıöz, Milletimiz, bütün yokluk ve sıkıntılara rağmen, son derece güçlü düşmana karşı verdiği ve kazanılması imkânsız görünen İstiklâl Mücadelesinden galip çıkmıştır. Türk Milleti’nin bu azim ve kararlılığı, Mehmet Akif’in şahsiyetinde vücut bulmuş ve onun şekillendirdiği İstiklâl Marşı ile de bütün dünyaya haykırılmıştır. İşte Millî Marşımız, milletimizin bu yüksek karakterinin temsil edildiği ve bu nedenle de ‘İstiklal Marşı’ olarak anılma yüksekliğine erişmiş istisnai bir metindir.
İstiklal Marşı’ndaki anlam ekseninde ilerleyen milletimiz, bu metinlerden saçılan bağımsızlık, özgürlük ve hakkaniyet ışığı ile yolunu aydınlatmaya devam edecektir.
Bu vesileyle ulusumuzun ortak değeri olan İstiklal Marşı’nın kabulünün 97`inci yılını kutluyor, bu güzel vatanı bizlere emanet eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehirlerimizi, Gazilerimizi ve merhum Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum. Allah milletimize tekrardan İstiklal Marşı yazdırtmak nasip etmesin diyorum.”

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri