“Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampımız bizim gözbebeğimiz”

Spor 19 Ocak 2018 12:03
A
a

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan bir basın açıklaması yaptı. Aslan, yaptığı basın açıklamasında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ile bir araya geldik. 2018 yılında istediğimiz bazı yatırımlar vardı.

Bunlardan biri Bağbaşı’na ikinci soyunma odası iki saha için tek soyunma odası var. Ayrıca sentetik yüzeyli ve çim yüzeyli sahalarımızın aydınlatılmasıyla ilgili resmi yazışmalarımızı yaptık. Daha geç saatlerde de antrenman yapılabilmesi için aydınlatma yapmak istediğimizi belirttik.

Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampımızbizim gözbebeğimiz… Oraya çok amaçlı bir salon, namazgah, müze, portatif havuz ve lojmanların bakım ve onarımı için çalışmalara başladık. Böylece kamp kapasitemizi artırmayı planlıyoruz.

Hirfanlı Ahi Evran Gençlik Kampımıza iskele yapacağız. 81 ilden gelen çocuklarımız burada vapur gezisi yapabilecek. Daha farklı ve etkin bir kamp haline gelecek.

Yarı olimpik yüzme havuzumuzun üst katına masa tenisi salonumuzu dizayn ettik. Yüzme havuzumuzun alt katına halter salonumuzu aldık. Hiç sporcumuz yoktu. Hocamızın gelmesiyle yaklaşık 35 sporcumuz oldu.

Gençlik merkezimizin spor salonuna eskrim aletlerimizi, elektronik aletlerimizi, halımızı aldık. Eksik kalan malzemelerimizi tamamlıyoruz. Eskrimin aynı şekilde mucurda da çalışmalarına devam edebilmek için yeni malzemeleri sipariş ettik.

Kırşehir spor salonuna boks öğrencilerinin yoğun ilgisinden dolayı antrenman salonu ihtiyacı duyuyorduk. Bir boks ringi yaptık. Ufak tefek rötuşları kaldı. İnşallah kısa zaman da hizmete açılacak. Kondisyon salonumuz eksikti, üst kata taşıdık. Isınma sistemi, aydınlatması, aynalarını yaptık. Tüm eksiklikler tamamlandıktan sonra kondisyon salonumuzu da açacağız. Satranç salonumuz yoktu. Kırşehir spor salonumuzun üst katında güneye bakan yamaçtaki yeri ayarladık. Masalarımız ayarlandı yalnızca baskılar kaldı onları da yapınca hizmete açılmış olacak. Havalı tüfek atış poligonunun altyapısını yaptık. Federasyonumuz malzemeleri getirecek ve hizmete açılacak. Judo ve jimnastik salonumuzla ilgili çalışmalarımızı yaptık.

Özbağ Kasabası’na 250, Kaman’a 500 kişilik bir spor salonu projemiz var. Ayrıca genişleme çalışmaları kapsamında Ahi Evran Gençlik Kampı’nın kapasitesi artırılacak ve uluslararası bir kamp haline gelecek.

Mucur İnaç Köyü yakınlarında 186 dönümlük bir arazinin üzerine 5 poligonluk bir atış poligonu yapmayı planladık. Gerekli yazışmaları yazdık ve sonuç bekliyoruz. Atış sahası yapıldığında çevre illerdeki sporcular burada toplanacak. Kalabalık müsabakalar düzenlenecek. Yine Mucur’daki futbol sahasının bakım onarımını yaptık. Spor salonunun üst tarafını da kısa zamanda gençlerimizin hizmetine açacağız. Mucur Kaymakamı ilçe merkezinde güzel bir yer tahsis etti. Buraya 250 kişilik bir spor salonu açacağız. Çiçekdağ ve Boztepe’de spor salonumuz yoktu. Onları da açtık ve şuan vatandaşlarımızın hizmetinde. Ayrıca masa tenisi salonları taekwondo ve boks salonu ayarladık. Onlar da hizmete girecek.  Akpınar’daki futbol sahamız bitti ve teslim edildi. Tüm eksiklikleri tamamlayarak, tüm altyapı sorunlarını kaldıracak; gençlerimizi sportif faaliyetlere çekmenin uğraşını her zaman vereceğiz.''dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri