“Geyik İnşaatta yatırım atağı”

Güncel 7 Aralık 2017 15:49
Videoyu Aç  “Geyik İnşaatta yatırım atağı”
A
a

Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet veren Geyik İnşaat Kırşehir’e hizmet vermeye devam ediyor.

Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Muhabir Semra Yılmaz Geyik İnşaat Sahibi Burak Geyik’i ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Burak Geyik inşaat sektörü hakkında gazeteniz Aşıkpaşa’ya açıklamalarda bulundu.
“Geyik İnşaat 2008 yılında Kırşehir’e hizmet vermeye başladı”
Burak Geyik: “2001 yılında Kırıkkale’de hizmet verirken Kırşehir’de ise 2008 yılında kilitli parke makinesi faaliyete geçtik. Organize Sanayi Bölgesi’nde bir fabrika açtık. 2009-2010 yılları arasında 2 makinamız oldu. 2012 yılında palet fabrikası açmaya karar verdik.
“Babam paletçiye kızdı fabrika kurdu”
Babası İhsan Geyik’inpaletçiye kızıp palet fabrikası kurduğunu dile getiren Burak Geyik Aşıkpaşa Gazetesi muhabirine şu açıklamalarda bulundu: “Fabrikamıza palet aldığımız İstanbul’da bir firma vardı. Buradan paletlerimizi temin etmeye çalışıyorduk ama edemiyorduk, paletler sürekli aksatılıyordu,  yanlış geliyordu, bozuk geliyordu, kırık geliyordu babamda ben artık uğraşmayacağım paletçiyle deyip palet fabrikası açacağım dedi. 1 ay içerisinde fabrika kuruldu ve açıldı.
“Bims Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamıyor”
2013-2014 yıllarında Kırıkkale’de 2015 yılında Nevşehir’den Kırıkkale’ye nakliye sıkıntı olduğu için bims fabrikamızı Kırşehir’e açmaya karar verdik. Talep çok fazla şuan. Nevşehir’de 150 üzerinde bims mağazası var. Aksaray’da 20-25 tane var. Kayseri’de 10-15 tane var ama yine de Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılamıyor. Bims volkanik yanardağlardan püsküren o lavların daha sonra eriyip kuruyup yer altından bir şekilde eriyor soğuyor daha sonra yer altından çıkarılıyor ve üretiliyor. Isıyı dışarıya vermiyor. Soğuğu da içeriye almıyor.
“İç Anadolu’nun hemen hemen her tarafında Geyik İnşaat”
Geyik İnşaat 2008’den bu yana Kırşehir’de faaliyet görüyor. Kırşehir’in yanı sıra ilçelerine de etraftaki illere de Nevşehir’de Gülşehir’e, Aksaray’a Aksaray’ın tüm ilçelerine Sarıyahşi, Ortaköy gibi bu bölgelerde de hizmet ediyor. Şuan Ortaköy’de taşlar döşeniyor hem taşı gönderiyoruz hem de uygulamasını yapıyoruz. 
“Geyik İnşaat Organize Sanayi Bölgesi’nin % 10 una sahip!”
Geyik İnşaat Firması 5 firma ile hizmet veriyor. Burada ahşap palet, kilitli parke, kilitli beton parke, bims ve inşaat iskelesi mevcut. Organize Sanayi Bölgesi’nin % 10 una sahibiz. Şuan Kırıkkale’yle beraber 250 ye yakın personelle çalışıyoruz.20’nin üzerinde aracımız var. Buradaki iki makine kilitli parke Kırıkkale’de 4 makinamız var. Saatte 500 metrekare kapasitemiz var. Yaklaşık olarak saatte 7000 adette bims üretiyoruz.
“Kırşehir’e yeni yatırımlar yapacağız”
Burak Geyik: “Yeni bir çalışmamız var 2018 de yeni bir yatırım yapmayı düşünüyoruz. Kırşehir’e farklı yatırımlarla hizmet vereceğiz. Organize Sanayi Bölgesi’nde eksik kalifiye eleman sıkıntısı var. Çoğu zaman vasıfsız eleman bile bulamıyorum” ifadelerini kullandı. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri