'Bayrakla Birleşenler' sergisine 3 günde 15 bini aşkın ziyaretçi

Güncel 19 Mart 2018 16:53
Videoyu Aç 'Bayrakla Birleşenler' sergisine 3 günde 15 bini aşkın ziyaretçi
A
a

Kırşehir'de Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Cacabey Meydanında açılan 'Bayrakla Birleşenler' adlı fotoğraf sergisini 3 günde 15 bini aşkın kişi gezdi.

Çanakkale Zaferinin Türk milleti ile dünya tarihinin seyrini değiştirdiğini anlatan Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, manevî ve milli duyguların açılan sergide yaşatıldığını Kırşehirlilerin ise Cacabey Meydanındaki sergiye ilgi gösterdiğini söyledi. 
Askerlerine 'Taarruzu değil Ölmeyi' emreden Gazi Mustafa Kemal ile canlarını gözlerini kırpmadan feda eden 200 bini aşkın şehidin aziz hatıralarının yaşatıldığını anlatan Dernek Başkanı Kılıçaslan, "Kahraman askerlerimiz Türk Milletinin varlığını yeniden ortaya koymuştur. Yaşanılan bu zaferde Türk Milleti bütün varlığını ortaya koyarak Dünyaya adeta ders vermiştir. Çanakkale, vatan ve millet sevgisinin birlik ve beraberlik ruhunun inancın ve azmin zaferidir"dedi. 
Cacabey Meydanında açılan anı defterine sergi alanını gezdikten sonra Kırşehir Valisi Necati Şentürk, "Kanla irfanla dünyanın ender gördüğü bir destanı yazarak tarihin altın sayfasına geçen şanlı Çanakkale şehitlerimizi 103. seneyi devriyelerinde rahmetle ve minnetle anıyoruz"ifadelerini kullandı. 
Anı defterine binlerce kişi yazdıkları yazılarla şehitleri anlatırken ev hanımı Serap ise "Suriyeliler gelsin görsün Çanakkale'de verilen atalarımızın şanını şerefini" yazdı. (İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri