“7 çeşit meyveden lokum üretimi yapıyoruz”

Güncel 21 Şubat 2018 15:54
Videoyu Aç “7 çeşit meyveden lokum üretimi yapıyoruz”
A
a

Kırşehir Cem-es Grup Fabrika Müdürü Cemil Tuygun, 7 çeşit meyveden lokum ürettiklerini imal edilen lokumların Kırşehir’e ait olması gerektiğini ve Kırşehir’in bir markası olması gerektiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Aşıkpaşa Gazetesi’ni ziyaret eden Genç Girişimci Fabrika Müdürü Cemil Tuygun taze çok çeşitli lokumlar ürettiklerini anlatarak Ahi Evran Lokumları Kırşehir’in markası olmalıdır da demişti.
Aynı zamanda Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde çikolata ve lokum makineleri imalatı yapan Cem-es Grup Fabrika Müdürü Cemil Tuygun: “Biz Kırşehir’e farklı bir tat getirmek istedik. Lokumlara baktığımızda cenaze lokumları gibi glikozla, gıda boyalarıyla lokumlar üretiliyor. Biz bunu yıkmak istedik ve siparişe göre lokum üretiyoruz, taze ve sağlıklı Ahi Evran lokumlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerine yer verdi.
“7 çeşit meyveden lokum üretimi yapıyoruz”
Şeker ve yaş meyveden lokum imalatı yapan Tuygun: “Şuan da 7 çeşit meyveden lokumlar üretiyoruz. Mesela portakallı lokum yaptığımızda lokumu yerken ağızda portakal tanecikleri geliyor ve bir yiyen bir daha tadını bırakamıyor ve unutamıyor.  Şuanda incir, portakal, limon, çilek, muz, avokado ve üzüm imal ederken birde yeni olarak pekmez ile lokum üretimi yapacağız. Türkiye’de hiç yapılmamış lokumlar üretiyoruz. Pekmezli lokumu ise aklıma çılgınlıktan geldi. 17 farklı ülkeye ihracatlar gerçekleştiriyoruz. Ve gittiğim her yer de aynı tip lokum yeniliyor. Ben sıkıldım bu durumdan çünkü renk veriyorlar bu lokumlara hemen hemen hepsi glikoz, sağlıksız lokumlardır. Daha sağlıklı ve farklı lezzetlerle Mahlas Kırşehir Lokumları her yerde olmalıdır” diye konuştu.
“Çifte Kavrulmuş Lokumların pabucunu dama atacağız”
Kırşehir’de 17 yıldır makine üretimi yaparken iki haftadır ise lokum üretimi yapıyoruz ifadelerine yer veren Cemil Tuygun: “Çifte kavrulmuş lokumu hemen hemen herkes bilir. Ve genelde dünyanın birçok yerinde tercih edilir. Şuanda Türk kahvesinden lokumlar üretimi yapacağız. Ve inanıyorum ki Mahlas Kırşehir Lokumlarıyla çifte kavrulmuş lokumların pabucunu dama atacağız” dedi.(HABER:SEMRA YILMAZ)


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri