“22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günlerini kutluyorum”

Güncel 23 Mart 2018 09:33
Videoyu Aç “22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günlerini kutluyorum”
A
a

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu , Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Cesurca ve fedakârca görevlerini yerine getirerek, şartlar ne kadar zor olursa olsun sağlık hizmeti sunmak için durmadan çaba harcamaktadırlar.

            Toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini uygulayan, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Acil Tıp Teknisyenliği mesleği Acil Sağlık Hizmetleri’nin sunulmasında önemli bir yere ve konuma sahiptir.
            Ülkemizde sunulan ambulans hizmetlerinde, her gün binlerce insana olay yerinde acil müdahaleler yapılmakta; uygun şartlarda ve en kısa zamanda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkânına sahip hastane acil servislere transferi sağlanmaktadır. Herhangi bir yerde bir ambulans siren sesi duyduğumuzda; o anda, ambulansta bulunan ve acı çeken hasta ya da yaralıların acılarını dindirmek için ter döken, terör ve şiddet ortamında dahi görevini cesurca yerine getiren tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimize en güzel dileklerimizi sunuyor; 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günlerini kutluyorum dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri